ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Jaunā ERC Junior Experience apmācību programma sāksies Ipras posmā
15.06.2016

2016. gada 15. jūnijs

ERC Junior Experience, treniņu programma jaunajiem rallija pilotiem, kas noritēs paralēli FIA Eiropas rallija čempionāta posmiem, sāksies jau ar Kenotek Ypres Rally jūnija beigās.

- ERC Junior Experience ©FIAERC.COM

Pēc ERC Junior čempionāta straujās izaugsmes kopš tā radīšanas 2014. gadā, Eiropas čempionāta organizators Eurosport Events ir radījis apmācību programmu ERC Junior Experience, lai atrastu rallija nākotnes čempionus.

Sadarbībā ar Beļgijas Future Stars Rally Academy, šī programma notiks paralēli trim ERC Junior čempionāta posmiem: Kenotek Ypres Rally (23. – 25. jūnijā), Rally Estonia (15. – 17. jūlijā) un Barum Czech Rally Zlin (26. – 28. augustā).

Programma Iprā sāksies rallija nedēļas otrdienā ar stenogrammas sastādīšanas apmācībām. Tās notiks vietējo ceļu specifikā pieredzējuša stūrmaņa uzraudzībā un jaunie rallija braucēji pierakstīs daļu no vecā Ipras ātrumposma un viņu stenogramma tiks individuāli analizēta un pielabota, kur nepieciešams. Tad jaunie talanti dosies pierakstīt šī gada rallija ātrumposmus, pēc kā viņi saņems komentārus par iespējamiem uzlabojumiem, tādējādi palīdzot papildināt zināšanas un izpratni par vienu no slavenākajiem un sarežģītākajiem Eiropas rallijiem.

Nedēļas gaitā notiks arī apmācības par auto tehnisko pusi pieredzējuša rallija inženiera vadībā, tēmu sarakstam ietverot auto regulēšanu, problēmu diagnostiku un riepu izvēli. Noslēdzošā apmācība Iprā būs par darbu ar medijiem un tajā ar zināšanām dalīsies arī Eurosport TV un ERC Radio komandas. Nākamajos divos programmā ietvertajos rallijos tiks apspriestas arī citas ar ralliju saistītas tēmas.

- Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins @auto24 Rally Estonia 2015 ©FIAERC.COM

ERČ koordinators Žans-Baptiste Lejs: “ERC Junior Experience ir radīts, lai papildinātu mūsu centienus attīstīt jaunos rallija talantus. Pieredzējušu speciālistu padomi, kurus jaunie programmas dalībnieki saņems šo trīs posmu laikā dos viņiem zināšanas un pieredzi, kas ļoti noderēs 2017. gada sezonā, un palīdzēs viņu tālākajā rallija karjerā.”

ERC Junior Experience ir pieejams ne vairāk kā desmit pilotiem, kuri šobrīd sacenšas nacionālajā līmenī (vecumā zem 26 gadiem, lai arī 2017. gada sezonā varētu piedalīties ERC Junior čempionātā) un desmit šī brīža ERC Junior pilotiem (ar samazinātu dalības maksu). Vairāki piloti jau ir pieteikušies šai ekskluzīvajai programmai, taču dažas vietas vēl ir pieejamas.

2015. gada ERC Junior čempionātā, sezonas kopvērtējumā otro vietu izcīnīja latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins, kuri startēja ar Sports Racing Technologies sagatavotu automašīnu.

2016. gada ERC Junior čempionātā ir seši posmi, sezonas noslēdzošajam posmam, Rally Liepāja, notiekot Latvijā, no 16. – 18. septembrim.

©FIAERC.COM