ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Pārceltais Rally Liepāja notiks 16.-18. septembrī
10.02.2016

Liepāja, 2016. gada 10. februāris

Februāra sākumā paredzētā, bet Latvijas ziemai neraksturīgi silto laikapstākļu dēļ atceltā, FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posma Rally Liepāja norise pārcelta uz šā gada 16. – 18. septembri.

- Raimonds Kisiels / Arnis Ronis @RallijsLatvija2015 ©RaimondsVolonts

Visiem Rally Liepāja ieejas karšu īpašniekiem svarīgi ņemt vērā, ka iegādātās ieejas kartes būs derīgas arī septembrī paredzētajā Rally Liepāja norises laikā, un ar tām varēs apmeklēt visus jaunajā norises laikā notiekošos rallija ātrumposmus. Tomēr, ja ieejas karšu īpašniekiem Rally Liepāja jaunajos datumos jau ir paredzēti citi plāni, tad rallija organizators dod iespēju līdz pat šā gada 31. martam ieejas kartes atgriezt, saņemot atmaksu. Ieejas karšu atgriešanas noteikumus lūdzam skatīt interneta mājaslapā www.lvrally.com!

“Man ir liels gandarījums, ka Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) un čempionāta rīkotājs Eurosport Events izrādīja lielu pretimnākšanu un kopīgi strādājot esam atraduši visām pusēm piemērotu Rally Liepāja norises laiku, kas, neskatoties uz dabas untumiem, tepat Latvijā ļaus sarīkot drošu un augstas kvalitātes Eiropas čempionāta posmu.

Lai gan līdz šim Rally Liepāja bija čempionāta vienīgais ziemas posms, kurā tiek izmantotas riepas ar garajām sporta radzēm, esmu pārliecināts, ka Kurzemes ātrumposmi Eiropas rallija meistariem arī rudenī sniegs tik pat unikālu un sarežģītu pārbaudījumu. Ceru, ka sacensību norisi septembrī atzinīgi novērtēs arī skatītāji, kuriem jaudīgo pilnpiedziņas R5 klases automašīnu braukšana pa grunts seguma ceļiem būs nebijis, un ilgi gaidīts piedzīvojums!

Rally Liepāja arī saglabās savu nozīmīgo lomu plašu popularitāti ieguvušajā ERČ Junioru čempionātā – ja iepriekš Latvijā bija paredzēta pirmā posma norise, tad šobrīd Liepājas un Kuldīgas apkārtnē norisināsies čempionāta noslēdzošais posms, kas ļauj sagaidīt intriģējošus notikumus arī priekšpiedziņas R2 klasē. Atcerēsimies, ka 2015. gadā Eiropas vicečempiona titulu Junioru ieskaitē izcīnīja Latvijas pārstāvji – Sports Racing Technologies rallija komandas ekipāža Ralfs Sirmacis/ Artūrs Šimins, kuri šogad startē ar pilnpiedziņas Škoda Fabia R5!” Rally Liepāja rīkotājs, RA Events direktors Raimonds Strokšs.

„Esam ļoti priecīgi izziņot jaunu Rally Liepāja norises datumu, un vēlamies pateikties FIA Rallija komisijas locekļiem par viņu izpratni. Rally Liepāja ir uzticams ERČ partneris kopš Eurosport Events pārņēma čempionāta organizēšanu 2013. gadā. Šo trīs gadu laikā, sarīkojot visiem ERČ standartiem atbilstošu ziemas ralliju, RA Events ir paaugstinājuši sacensību norises kvalitāti un radījuši tām unikālu atmosfēru. Rally Liepāja ir lieliskas treniņsacensības pirms FIA pasaules rallija čempionāta posma Zviedrijā, un pēdējos divus gadus arī atklājis ERČ Junioru čempionāta sezonu. Tas viss ir padarījis Rally Liepāja par vienu no svarīgākajiem ERČ sezonas pieturas punktiem.

Atrast brīvu vietu pasākumu kalendārā nebija viegls uzdevums. Mums bija jāizvairās no Rally Liepāja vienlaicīgas norises ar kādu no pasaules rallija čempionāta posmiem. Tāpat starp sacensībām jāietur pietiekami liela pauze, lai komandām pietiktu laika pārvietot visu tehniku. Jaunais norises datums sniedz mums iespēju saglabāt ERČ asfalta un grunts seguma ralliju skaitu, kā arī nodrošināt sešu posmu norisi tik populārajā ERČ Junioru čempionātā. Šodien izziņojot jauno Rally Liepāja norises datumu, mēs ceram, ka būsim devuši pietiekami daudz laika, lai gan komandas, gan skatītāji spētu pilnvērtīgi sagatavoties lieliskai rallija nedēļas nogalei!” FIA Eiropas rallija čempionāta koordinators Jean-Baptiste Ley.

Visi jaunumi un cita informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja sarīkošana iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoram Neste Oil, NPK Expert, Blue Shock Race, Vivus.lv, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai un atbalstītājiem Baltijas Helikopters, Canon ibServiss Rīga, Castrol, Liepājas Olimpiskais Centrs un SweCon. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu medijs DELFI, kā arī mediju partneri StarFM, FHM, Go4Speed, JCDecaux, Kurzemes Radio un Zebra. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, FN Serviss, Guard Systems, Holography, Jānis Pūce, N&J, Liepājas Datoru Centrs, Ramirent, Red Bull, SignTech, Skrīveru Saldumi, Venden un Törley. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.