ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Reinis Nitišs startēs Rally Liepāja
21.01.2016

2016. gada 21. janvāris

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs arī šogad Sports Racing Technologies komandas sastāvā startēs FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja.

- Reinis Nitišs / Māris Neikšāns @Rally Liepāja 2015 ©GO4SPEED.LV

Rally Liepāja, kas no 5. līdz 7. februārim norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē, būs šī gada FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas pirmais posms, kā arī vienīgais, kurā paredzēts izmantot riepas ar radzēm. Arī šogad Reinis Nitišs trasē dosies ar R2 klases priekšpiedziņas auto, taču šoreiz Ford Fiesta tiks aizstāts ar Peugeot 208, savukārt stūrmaņa pienākumus uzņemsies Reiņa trenera Māra Neikšāna jaunākais brālis Andis Neikšāns.

“Rallijkrosa čempionāta starpsezonā ir jāturpina uzlabot un pilnveidot savas sacīkšu braukšanas iemaņas. Iesākumā treniņu procesam bijām izvēlējušies RallyX on Ice sacensības Zviedrijā, taču pateicoties Sports Racing Technologies komandai un atbalstītājiem, varēsim atkal startēt tepat Latvijā.

Rallija lielā kilometrāža, mainīgie ceļa apstākļi un negaidītās situācijas ļaus sasniegt straujāku izaugsmi un nodrošinās pilnvērtīgāku sagatavošanās procesu gaidāmajai rallijkrosa sezonai. Pērn, iesācēja statusā, vairākos ātrumposmos spēju uzrādīt konkurētspējīgus laikus. Šogad centīsimies kāpināt tempu, taču primārais uzdevums arvien būs gūt pieredzi un veikt maksimāli daudz kilometru,”pragmatiski savu gaidāmo rallija startu vērtē Nitišs.

2015. gadā Reiņa trenera un stūrmaņa lomu uzņēmās Māris Neikšāns, taču šogad viņš ir nolēmis atgriezties rallijā pilota krēslā, tādēļ Nitiša stūrmaņa pienākumus pildīs vairākkārtējs Latvijas rallija čempions Andis Neikšāns.

“Ar Reini esam uz viena viļņa un jau pirmajos trases pieraksta treniņos ātri atradām kopīgu valodu. Sacīkšu braukšanas principi man viņam nav jāmāca, tādēļ mēs turpināsim attīstīt stenogrammas pierakstu un sadarbību starp pilotu un stūrmani. Līdz rallijam vēl ir divas nedēļas, kuras pavadīsim intensīvi trenējoties un pieslīpējot nianses,” par savu jauno pilotu stāsta Andis Neikšāns.

Reiņa Nitiša startam Rally Liepāja Sports Racing Technologies komanda sagatavos R2 klasei atbilstošu Peugeot 208 spēkratu, ar kādu pērn SRT komandas pilots Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu izcīnīja FIA Eiropas Rallija čempionāta vicečempionu titulu Junioru ieskaitē.

“Esmu gandarīts, ka jau otro gadu pēc kārtas varam Reinim Nitišam sagādāt tehnisko nodrošinājumu, lai viņš varētu startēt Rally Liepāja un gatavoties pasaules rallijkrosa jaunajai sezonai. Drīzumā aizvadīsim testu sesijas, lai Reinis var pienācīgi sastrādāties ar jauno stūrmani, kā arī pierast pie Peugeot 208 R2 klases mašīnas vadāmības un veikt nepieciešamos regulējumus,” stāsta SRT komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis.

©REINISNITISS.COM