ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
R.Sirmacis/A.Šimins Eiropas Rallija čempionātā startēs ar Škoda Fabia R5
20.01.2016

2016. gada 20. janvāris

Rallija ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins piedalīsies piecos FIA Eiropas Rallija čempionāta posmos. Viņi startēs ar Škoda Fabia R5 automašīnu un pārstāvēs Sports Racing Technologies (SRT) kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport.

- ©SRT.LV

Škoda Baltic Motorsport rallija komanda ar Škoda Fabia R5 automašīnām startēs gan sacensībās Baltijā, gan FIA Eiropas Rallija čempionātā (ERC). Plānots, ka komandu šogad  pārstāvēs viena līdz trim rallija ekipāžām. “SRT ir klubs, kurš sagatavo sporta tehniku, lai sportisti var startēt dažādās autosporta disciplīnās. Toties Škoda Baltic Motorsport ir rallija komanda, kurā mēs ekipāžām nodrošinām visu - gan to, kas saistīts ar tehniku, gan to, kas saistīts ar publicitāti.  Esmu priecīgs, ka Sirmacis/Šimins izvēlējušies startēt ar Škoda R5. Tā ir mašīna, kas ir labi sabalansēta, ar teicamu vadāmību un labu dzinēju. Rallija automobilis, lai uzvarētu!” papildina SRT vadītājs Ģirts Krūzmanis.

Galvenā Škoda Baltic Motorsport ekipāža šogad būs R.Sirmacis/A.Šimins, kuri ERC plāno startēt piecos posmos – Latvijā, Grieķijā, Portugālē, Igaunijā un Kiprā. “Šobrīd nav budžeta, lai mēs startētu visos ERC posmos, tāpēc nolēmām priekšroku dot grants posmiem. Uz grants ceļiem mēs esam ātrāki un konkurētspējīgāki. Ja būs iespēja braukt arī asfalta posmus, tad tajos startēsim ar Peugeot 208 R2 automašīnu,” stāsta stūrmanis Artūrs Šimins.

Ralfs Sirmacis: “Ar šo auto nolēmām startēt, jo šī ir viena no konkurētspējīgākajām mašīnām. Domāju, ka labākais no R5 klases, kas šobrīd ir pieejams privātai komandai. Šī ir foršākā un ātrākā mašīna, ar kādu esmu braucis. Tikpat viegli tā ir arī vadāma. Ļoti, ļoti spējīgs auto. Fantastiskas sajūtas!”

“Salīdzinot ar Evolūciju, stenogrammas temps ar Škodu ir par 25-30% ātrāks. It kā abas ir pilnpiedziņas, bet atšķirība jūtama. Esam apraduši ar mašīnu, jāpiestrādā vēl pie regulējumiem. Šī būs arī mūsu debija ERC pilnpiedziņas klasē, jo pirms tam startējām ERC Junioru un ERC 3 klasē,” papildina A.Šimins.

Šonedēļ ekipāža aizvadīja testus Igaunijā, lai labāk sagatavotos jaunajai ERC sezonai. R.Sirmacis/A.Šimins startēs arī Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā Rally Sarma, kas šajā nedēļas nogalē notiks Gulbenē. “Testos izmēģinājām braukšanu ar R5 mašīnu gan šaurākos un lēnākos ceļos, gan plašākos un ātrākos. Mums vēl ir nepieciešamas pāris testa dienas, bet morāli un fiziski esam gatavi gan Rally Sarma, gan ERC posmam Rally Liepāja,” komentē Šimins.

©Sports Racing Technologies