ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Pirelli kļūst par FIA ERČ Junioru čempionāta oficiālo riepu piegādātāju
18.12.2015

2015. gada 18. decembris

FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) organizators Europsport Events nostiprina sadarbību ar Pirelli, kas kļūs par FIA ERČ Junioru čempionāta vienīgo riepu piegādātāju. Līgums noslēgts uz diviem gadiem un stāsies spēkā ar 2016. gada sezonu.

©FIAERC.COM

Gada pirmajā posmā Rally Liepāja, visticamāk, tiks izmantota Pirelli Sottozero Ice riepa ar sporta radzēm. Savukārt turpmākajiem rallijiem kompānija piedāvās asfalta segumam paredzētās P Zero RK riepas un Scorpion K sērijas riepas, kas izmantojamas uz grunts seguma. Visas šīs riepas ir radītas speciāli priekš jaunākās paaudzes R2 klases automašīnām.

2016. gada FIA ERČ Junioru čempionātā iekļauti seši posmi, liekot dalībniekiem rādīt savu meistarību trijos asfalta un trijos grunts rallijos. Čempionāta uzvarētājs iegūs iespēju FIA Eiropas Rallija čempionāta 2016. gada sezonas noslēdzošajā posmā Kiprā sēsties pie R5 klases auto, lai gūtu vērtīgu pieredzi pirms pāriešanas uz spēcīgāko ERČ pilnpiedziņas ieskaites klasi ERC1. Šī gada čempions Bergkvists novembrī Šveicē notiekošajās sacensībās piedalījās ar Peugeot 208 T16 R5 auto un absolūtajā ieskaitē ierindojās ceturtajā vietā, uzskatāmi apliecinot savu ātrumu trasē un izaugsmes potenciālu.

FIA ERČ Junioru čempionāts izveidots, lai jaunajiem rallija braucējiem sniegtu iespēju spert pirmos soļus ārpus savas valsts čempionāta un gūt starptautisku sacensību pieredzi. Čempionātā drīkst piedalīties piloti, kuri dzimuši ne agrāk kā 1989. gada 1. janvārī, un kuri sacensībās startē ar priekšpiedziņas R2 klases auto. Šogad čempionātā piedalījās 27 ekipāžas un čempionu kausu saņēma zviedru autosportists Emils Bergkvists. Savukārt otro vietu izcīnīja latviešu autosportisti Ralfs Sirmacs / Artūrs Šimins, kuri startēja Sports Racing Technologies sastāvā.

- Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins @Rally Liepāja 2015 ©FIAERC.COM

ERČ koordinators Jean-Baptiste Ley: „Mēs esam ļoti priecīgi turpināt un attīstīt sadarbību ar Pirelli ERČ ietvaros, jo tā ir kompānija ar milzīgu pieredzi un vēsturi rallijā. Pirelli saprot cik svarīgi ir jauniem braucējiem dot iespēju parādīt sevi no labākās puses, kas pilnībā sakrīt ar Eurosport Events mērķi ERČ Junioru čempionāta izveidē: radīt vienu no spēcīgākajiem starptautiskajiem sacensību seriāliem priekš jauniem rallija braucējiem.”

Pirelli produktu vadītājs Terenzio Testoni: „Palīdzēt jaunajiem braucējiem sasniegt sporta virsotnes vienmēr ir bijis viens no Pirelli galvenajiem mērķiem, ko kompānija ir pierādījusi ar atbalstu dažādiem junioru rallija seriāliem, tai skaitā Pirelli Star Driver programmas ietvaros. FIA ERČ Junioru čempionātas ir fantastiskas sacensības, kas sniedz jaunajiem braucējiem tik svarīgo publicitāti medijos. Noslēgtā vienošanās par riepu piegādi turpmākajām divām sezonām ir pēdējā, bet ne beidzamā nodaļa mūsu stāstā!”

© FIAERC.COM