ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Sarežģītos laikapstākļos uzvaru Rally Liepāja izcīna Brīns / Martins
08.02.2015

FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms Rally Liepāja autosportistiem bija nopietns pārbaudījums, un braukšana mainīgajos laikapstākļos radīja problēmas pat pieredzes bagātākajiem rallija dalībniekiem. Uzvaru šajos sarežģītajos apstākļos izcīnīja Peugeot Rally Academy ekipāža Kreigs Brīns / Skots Martins.

- Craig Breen / Scott Martin, Rally Liepāja 2015 (©FIAERC.COM)

Pirms sacensībām pie favorītiem tika pieskaitīts arī Baltijas valstīs labi pazīstamais rallija braucējs Aleksejs Lukjaņuks, kurš šogad ticis pie jaunākās paaudzes tehnikas – Ford Fiesta R5 automašīnas, tomēr jau sacensību otrajā ātrumposmā tika piedzīvota avārija, un viņa cīņa par uzvaru šajā rallijā bija beigusies. Sacensību pirmās dienas pēdējā ātrumposmā avarēja arī poļu līdzjutēju galvenā cerība un čempionāta pirmā posma uzvarētājs Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5). Pa nakti tehnika gan tika savesta kārtībā, un Rally Liepāja otrajā dienā Lukjaņuks un Kajetanovičs sacensības turpināja, turklāt abi braucēji sadalīja savā starpā ātrākos laikus visos otrās dienas ātrumposmos – Kajetanovičs bija ātrākais svētdienas pirmajā ātrumposmā, savukārt Lukjaņuks uzvarēja atlikušajos piecos.

Līdz ar divu citu sacensību galveno favorītu izstāšanos pārliecinošu uzvaru Rally Liepāja izcīnīja Brīns / Mārtins, kuri veiksmīgi izpildīja savu galveno uzdevumu – otrajā dienā nosargāt sacensību sākumā iegūto pārsvaru.

“Šis bija ļoti sarežģīts rallijs, un esmu laimīgs, ka izdevās izcīnīt uzvaru. Visu ralliju izdevās nobraukt savā tempā, bez rupjām kļūdām, turklāt sacensību otrajā dienā pārsvars bija liels, kamdēļ varējām atļauties nedaudz samazināt tempu un lieki neriskēt. Šādos apstākļos gan arī mazā ātrumā bija iespējams kļūdīties, tomēr viss ir kārtībā, un mēs esam finišā,” sacīja Brīns, kurš uzvaru Rally Liepāja izcīnīja ar trešo mēģinājumu.

“Sacensību otrajā dienā izdevās braukt ļoti ātri, un būtu izdevies izcīnīt labu vietu arī rallija kopvērtējumā, ja vien nebūtu pieļauta kļūda otrajā ātrumposmā. Uz sacensību otro dienu pamainījām automašīnas regulējumus, taču dienas beigās redzam, ka vēl ir izaugsmes iespēja,” ralliju rezumēja Lukjaņuks.

Otro vietu Rally Liepāja absolūtajā vērtējumā un uzvaru ERC2 ieskaitē izcīnīja Sīms Plangi ar stūrmani Mareku Sarapū (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri finišā no uzvarētāja atpalika 1 min un 40 sek. Vietu uz goda pjedestāla trešā augstākā pakāpiena izcīnīja Dominīks Butvils (Subaru Impreza STI), kuram sacensību otrajā dienā izvērtās spraiga spēkošanās ar ātrākajām latviešu ekipāžām – Mārtiņu Svili / Ivo Pūķi (Mitsubishi Lancer Evo X) un Jāni Vorobjovu / Andri Mālnieku (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri ierindojās attiecīgi 4. un 7. vietā.

ERČ Junioru čempionāta pirmajā posmā, kā arī ERČ3 ieskaitē uzvaru izcīnīja Ēmils Berjkvists ar stūrmani Jūakims Šēberjs (Opel Adam R2), kurš tuvāko sekotāju Stēvi Reklannu / Džeimsu Oldridžu (Peugeot 208 R2) apsteidza par 30,1 sekundi. Trešo vietu izcīnīja Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins (Peugeot 208 R2).

“Šis ir neticams rezultāts, un par to man jāpateicas visai manai komandai. Cīņa bija ļoti saspringta un trase – sarežģīta, sevišķi pirmajā sacensību dienā. Tomēr esam finišējuši, turklāt izcīnīta arī uzvara. Ceru, ka mums izdosies šādi turpināt arī nākamajos sezonas posmos!” pacilāts pēc sacensībām bija Berjkvists.

Sekmīgi rallijā debitēja 2014. gada gada bronzas medaļas ieguvējs pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā Supercar klasē Reinis Nitišs. Rally Liepāja pirmajā ātrumposmā gan Nitišs pieļāva kļūdu un pārsita riepu, taču nākamajos ātrumposmos demonstrēja ļoti stabilu sniegumu un pastāvīgi bija starp desmit ātrākajiem braucējiem savā ieskaitē. “Rallija sākumā uzņēmu pārāk ātru tempu, kā rezultātā vienā no līkumiem kļūdījos un pārsitu riepu. Tā bija ļoti laba mācība jau pašā pirmajā ātrumposmā, taču turpinājumā izdevās braukt stabili. Galvenais mērķis nobraukt līdz finišam ir izpildīts, par ko jāsaka liels paldies manam pieredzējušajam skolotājam un stūrmanim Mārim Neikšānam, kā arī Sports Racing Technologies komandai par perfekti sagatavoto automašīnu. Šis rallijs man bija lieliska pieredze, kas noder, gatavojoties jaunajai rallijkrosa sezonai,” atzina Nitišs.

Svētdien notikušajā Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā uzvarēja Lukjaņuks, otrajā vietā kopvērtējumā un pirmajā vietā LRČ2 grupā ierindojās Plangi, bet godalgoto trijnieku noslēdza Vorobjovs. Pārsteigumu sacensību otrajā dienā sagādāja 17 gadus vecais Nikolajs Grjazins (Peugeot 208 R2), kurš savās trešajās rallija sacensībās Latvijā izcīnīja uzvaru LRČ3 grupā.

Šodien tika pasniegtas arī vairākas speciālbalvas. Liepājas pilsētas speciālbalvu par ātrāko laiku SS8/11 Liepāja Iedvesmo – Liepāja Inspires saņēma Aleksejs Lukjaņuks / Jevgens Červonenko. Kuldīgas pilsētas speciālbalvu par ātrāko laiku SS2/4 Kuldīga saņēma Brīns / Martins. Neste Oil speciālbalvu par ātrāko laiku SS1/5 Neste Oil saņēma Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis, tikmēr Sporta bārs Optibet speciālbalvu par ātrāko laiku SS6/9 Sporta bārs Optibet saņēma Guntis Lielkājis / Vilnis Miķelsons. BTA speciālbalvu pasniedza ātrākajai ekipāžai ar Latvijā izsniegtu licenci un to saņēma Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis. Visbeidzot, rallija rīkotāju RA EVENTS, SIA speciālbalvu, ko pasniedza ātrākajai, ERČ nereģistrētajai 2WD ekipāžai, saņēma Toms Lielkājis / Toms Pirktiņš.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsētas Liepāja. Paldies sponsoriem Neste Oil, Sporta bārs Optibet un Vivus.lv, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai, rallija centram Liepājas Olimpiskais Centrs, rallija apdrošinātājam BTA, kā arī atbalstītājiem Canon ibServiss Liepāja, SweCon, Baltijas Helikopters un Castrol. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu portāls DELFI, rallija radio StarFM, kā arī Top Gear Latvija, Kurzemes Radio, Ātruma Cilts un Rietumu Radio. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Ramirent, RedBull, Dardedze, Torley, Jānis Pūce, Ecorent, Guard Systems, N&J, Kurši, FN Serviss, Liepājas Datoru Centrs, SignTech, Sidusnet, Aspasia, Skrīveru Saldumi un Grandeg. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.