ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Latvieši Sirmacis / Šimins izvirzās Rally Liepāja līderpozīcijā
18.09.2016

Liepāja, 2016. gada 18. septembris

Sestdien veikti pirmie septiņi FIA Eiropas rallija čempionātaposmaRally Liepāja ātrumposmi. Dienas finišā 30,7 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem ieguvusi latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu (Škoda Fabia R5). Īpaša aizrautīga spēkošanās par sekundēm norisinājusies arī ERC Junioru čempionāta ieskaitē, kur līderus Marijanu Griebelu un Krisu Ingramu šķir vien 0,7 sekundes, bet 15 sekunžu atstatumā ierindojas septiņas ekipāžas.

- Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins ©GO4SPEED.LV

Rudenīgi saulainos laikapstākļos aizritēja notikumi Kuldīgas apkārtnes ceļos un rallija pilsētā Liepājā. Jau sākot ar pirmo ātrumposmu, pārsvaru pār konkurentiem izdevās iekrāt Sirmacim, kurš uzrādīja ātrāko laiku piecos dienas ātrumposmos, (SS 1/5 Kuldīga, SS 2 Castrol Edge Supercar, SS 3/4 Neste) tādējādi ne vien nostiprinoties rallija līderpozīcijā. Tikmēr Sirmača galvenie konkurenti – Aleksejs Lukjaņuks un Kajetans Kajetanovičs – šodien saskārās ar problēmām kā rezultātā zaudēja laiku.

"Viss notiek pēc plāna. Mājas sienas noteikti palīdz, bet jau pašā sezonas sākumā bija noskaņojums, ka Rally Liepāja ir tās sacensības, kurās jāizliek sevi visu un jāizcīna uzvara. Rītdienas galvenais uzdevums būs palielināt uzkrāto pārsvaru un kāpt uz rallija goda pjedestāla augstākā pakāpiena!" tā Ralfs Sirmacis.

Par vakara spožāko notikumu kļuva īpašais pilsētas ātrumposms SSS6 / SSS7 Great Amber, ļaujot Rally Liepāja dalībniekiem sacensību režīmā startēt arī pašā pilsētas sirdī – jaunuzceltās koncertzāles Lielais Dzintars pakājē. Abos ātrumposmos, ar nieka 0,1 sekundes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Kajetanoviču, ātrāko laiku uzrādīja Lukjaņuks.

“Dienas sākums nebija viegls, jo trase bija putekļaināka, nekā biju gaidījis, tādēļ sākumā centos braukt piesardzīgi. Turpinājumā viss sekoja pēc plāna, un izdevās veikt vairākus lieliskus braucienus. Pilsētas posms Liepājā gan nebija viegls – turklāt, ātrumposmu bija ieradušies skatīties tik ļoti daudz skatītāju! Manuprāt, ir svarīgi turpināt rīkot šāda veida ātrumposmus!”  komentējot dienas notikumus, norāda norvēģis Franks Tore Larsens, kurš sestdienas izskaņā ierindojas septītajā pozīcijā.

- Frank Tore Larsen / Torstein Erikssen ©FIAERC.COM

Īpaši aizraujoši notikumi norisinās ERČ Junioru čempionātā, kam Liepājā notiek 2016. gada sezonas noslēdzošais posms. Dienas izskaņā abus titula pretendentus Marianu Grībelu un Krisu Ingramu šķir vien septiņas sekundes desmitdaļas, un čempiona titula ieguvējs tiks noskaidrots svētdien, sešu ātrumposmu laikā. Turklāt, cīņu vēl spraigāku padara fakts, ka pārējie konkurenti neatpaliek – liepājnieks Mārtiņš Sesks (Peugeot 208 R2) ierindojas sestajā vietā, no līdera atpaliekot 14,9 sekundes.

“Pilsētā pieļāvu vairākas kļūdas, bet kopumā uz asfalta jūtos labāk nekā uz grants seguma ātrumposmiem. Dienas pirmajā pusē necentos sasniegt maksimālu rezultātu, tādējādi man izdevās pietaupīt automašīnas riepas. Šodien padevās ļoti daudzveidīgs un ātrs rallijs!” pēc sacensību pirmās dienas sacīja Grībels.

“Šodien mēģināju saudzēt mašīnas bremzes, un esmu ļoti apmierināts ar rallija sākumu. Vēlāk gan sanāca nedaudz apskādēt mašīnas priekšpusi, bet tas nav nekas nopietns. Galvenie notikumi vēl tikai priekšā!” atzīst ERC Junioru čempionāta līderis Kriss Ingrams.

- Chris Ingram / Elliott Edmondson ©FIAERC.COM

Šodien noskaidroti arī Latvijas rallija čempionāta sestā posma godalgoto vietu ieguvēji – uzvarētāja laurus LRC1 ieskaites klasē plūca Sirmacis / Šimins, otrajā vietā ierindojās Jānis Vorobjovs / Andris Mālnieks. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena latviešu ekipāža Raimonds Kisiels / Arnis Ronis. Tikmēr LRC2 klasē ātrākie starp visiem bija Māris Neikšāns / Anrijs Jesse, bet LRC3 uzvarētāja kauss tika igauņiem Miko-Ove Nīnemae / Martinam Valteram.

Rally Liepāja uzvarētājus noskaidros svētdien, kad autosportistiem būs jāveic vēl seši ātrumposmi. Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally. Visi sacensību rezultāti pieejami www.autorally.lv!

FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja sarīkošana iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoram Neste, NPK Expert, Vivus.lv, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai un LDz Cargo. Oficiālā auto piegādātājam Autobrava un atbalstītājiem Baltijas Helikopters, Blue Shock Race, Canon IB Serviss Rīga, Castrol, Fontaine Royal Hotel, Liepājas Olimpiskais Centrs un SweCon. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu medijs DELFI, kā arī mediju partneri StarFM, FHM, Go4Speed, JCDecaux, Kurzemes Radio un Zebra. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, easyshop.lv, FN Serviss, Grandeg, Guard Systems, Holography, Jānis Pūce, N&J, Liepājas Datoru Centrs, Ramirent, Red Bull, SidusNet, SignTech, Skrīveru Saldumi, Venden, Veselīgas Uzkodas un Törley. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.

 

Rally Liepāja norises programma:

Svētdiena, 18. septembris

08:15   Pirmās rallija automašīnas starts Liepājā

09:30   SS 8 VIVUS.LV 1

10:00   SS 9 LIEPĀJA IEDVESMO 1

10:30   SS 10 NPK EXPERT

13:30   SS 11 VIVUS.LV 2

14:00   SS 12 LIEPĀJA IEDVESMO 2

14:30   SS 13 BLUE SHOCK RACE

16:00   Rally Liepāja finiša estakāde pie koncertzāles Lielais Dzintars

20:00   Rally Liepāja apbalvošanas ceremonija pie koncertzāles Lielais Dzintars