ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Ar kvalifikācijas posmu sācies Rally Liepāja
16.09.2016

Liepāja, 2016. gada 16. septembris

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) devītā posma Rally Liepāja kvalifikācijas posmā ātrāko laiku šodien uzrādīja Aleksejs Lukjaņuks (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš par 0,751 sekundēm apsteidza šīs sezonas kopvērtējuma līderi Kajetanu Kajetanoviču (Ford Fiesta R5). Trešais ātrākais bija Latvijas pārstāvis Ralfs Sirmacis (Škoda Fabia R5), kurš no kvalifikācijas ātrākā laika atpalika par 1,85 sekundēm.

Kvalifikācijas posma 15 ātrākie braucēji piedalījās starta pozīciju izvēlē. Kvalifikācijas līderi visi kā viens izvēlējās pēc iespējas zemāku starta pozīciju. Kā pirmais Rally Liepāja sestdienas ātrumposmos startēs Mārtiņš Svilis, Lukjaņuks sestdien sacensības sāks piecpadsmitais, Kajetanovičs startēs no četrpadsmitās pozīcijas, bet Sirmacis trasē dosies trīspadsmitais.

“Ar uzvaru kvalifikācijā esmu apmierināts un neiebilstu, ja rallijs beigtos jau tagad. Esam ieguvuši labāko iespējamo starta pozīciju, tomēr cīņa ar R5 klases mašīnām nebūs viegla. Latvija vienmēr bijusi ļoti viesmīlīga un, ja nebūtu jāstartē rallijā, tad Liepāja būtu lieliska vieta atpūtai!” pēc kvalifikācijas sacīja ātrākā laika īpašnieks Lukjaņuks, kurš saņēma arī NPK Expert specbalvu - vienu tonnu Ad Blue degvielas, kas tiks piegādāta uz jebkuru vietu pasaulē!

- Alexey Lukyanuk, ©FIAERC.COM

No Latvijas autosportistiem lielisku sniegumu un starp desmit ātrākajiem demonstrēja Raimonds Kisiels (Škoda Fabia R5), kurš ierindojās devītajā vietā, savukārt Nikolajs Grjazins (Peugeot 208 R2) ERČ Junioru ieskaitē uzrādīja trešo labāko rezultātu.

“Nav slikti, tomēr varēju nobraukt labāk! Beidzamajos līkumos pieļāvu vairākas kļūdas, kur zaudēju daudz laika, bet nekļūdās tas, kurš neko nedara! Mūsu starta pozīcija ir diezgan laba. Protams, Lukjaņuks ar Mitsubishi Lancer Evo X ir ļoti ātrs, starp konkurentiem jāpiemin arī Kajetanovičs un norvēģis Larsens. Latvijā ir papildu spriedze, bet centīšos sasniegt maksimumu!” pirms starta skaidroja Sirmacis.

- Ralfs Sirmacis, ©FIAERC.COM

Atzīstamu sniegumu demonstrēja Igaunijas sportisti – Sīms Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X) ierindojās piektajā vietā, bet Sports Racing Technologies komandas ekipāža Raula Jētsa vadībā palika pozīciju zemāk. Savukārt ERČ Junioru ieskaitē labāko rezultātu uzrādīja Miko-Ove Nīnemae (Peugeot 208 R2).

Rally Liepāja pirmais ātrumposms Kuldīgas pusē sestdien, 17. septembrī, sāksies plkst. 9.25. Dienas laikā autosportistiem būs jāveic septiņi ātrumposmi ar kopēju garumu 102 kilometri, no kuriem pēdējie divi tiks veikti Liepājā, jaunuzceltās koncertzāles Lielais Dzintars pakājē! Ātrumposmu SS6 / SS7 Great Amber starts paredzēts plkst. 18:40.

Par visiem jaunumiem un norisēm skatītāji varēs dzirdēt gan rallija radio StarFM, gan sekot līdzi izmantojot mobilās lietojumprogrammas FIA ERC un Rally4NOW. Visi jaunumi un cita informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklosTwitter @LVRallyFacebook /LVRallyYouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja sarīkošana iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoram Neste, NPK Expert, Vivus.lv, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai un LDz Cargo. Oficiālā auto piegādātājam Autobrava un atbalstītājiem Baltijas Helikopters, Blue Shock Race, Canon IB Serviss Rīga, Castrol, Fontaine Royal Hotel, Liepājas Olimpiskais Centrs un SweCon. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu medijs DELFI, kā arī mediju partneri StarFM, FHM, Go4Speed, JCDecaux, Kurzemes Radio un Zebra. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, easyshop.lv, FN Serviss, Grandeg, Guard Systems, Holography, Jānis Pūce, N&J, Liepājas Datoru Centrs, Ramirent, Red Bull, SidusNet, SignTech, Skrīveru Saldumi, Venden, Veselīgas Uzkodas un Törley. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.

 

Rally Liepāja norises programma:

Sestdiena, 17. septembris

09:00   Pirmās rallija automašīnas starts Kuldīgā

09:25   SS 1 KULDĪGA 1

10:05   SS 2 CASTROL EDGE SUPERCAR

10:40   SS 3 NESTE 1

14:40   SS 4 NESTE 2

15:30   SS 5 KULDĪGA 2

18:40   SSS 6 GREAT AMBER 1

18:53   SSS 7 GREAT AMBER 2

Svētdiena, 18. septembris

08:15   Pirmās rallija automašīnas starts Liepājā

09:30   SS 8 VIVUS.LV 1

10:00   SS 9 LIEPĀJA IEDVESMO 1

10:30   SS 10 NPK EXPERT

13:30   SS 11 VIVUS.LV 2

14:00   SS 12 LIEPĀJA IEDVESMO 2

14:30   SS 13 BLUE SHOCK RACE

16:00   Rally Liepāja finiša estakāde pie koncertzāles Lielais Dzintars

20:00   Rally Liepāja apbalvošanas ceremonija pie koncertzāles Lielais Dzintars