ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:
Aktuāli
Kāpēc pārkāpšana uz zemākas klases auto nepadarīs Lukjaņuku lēnāku!
15.09.2016

2016. gada 15. septembris

Viens no FIA Eiropas rallija čempionāta līderiem Aleksejs Lukjaņuks, Kajetana Kajetanoviča tuvākais sekotājs cīņā par šī gada čempiona titulu, Rally Liepāja nebrauks ar R5 klases auto, tā vietā pilotējot savu Mitsubishi Lancer Evolution X – bet tas nenozīmē, ka viņš nespēs cīnīties par uzvaru.

Alexey Lukyanuk, ©FIAERC.COM

Gluži pretēji, Lukjaņuks pagājušogad uzvarēja ERČ līdz šim ātrākajā rallijā, auto24 Rally Estonia, ar šo pašu ERC2 klases auto.

Lukjaņuks izlēmis uz Latvijas posmu nenomāt sev nu jau ierasto Ford Fiesta R5, lai ietaupītu finanšu resursus 2017. gada sezonai. Neatkarīgi no tā, viņš min ka ir ļoti svarīgi startēt visos ERČ posmos, lai krātu pieredzi un spētu cīnīties ar līderiem.

„Mums ir svarīgi piedalīties Rally Liepāja, un arī ar šo auto mēs spēsim cīnīties par labu rezultātu,” saka Lukjaņuks. „Mēs šogad smagi strādājām, bet dažas reizes vienkārši nepaveicās. Jāatceras gan, ka sēžot mājās pie kausiem tikt nav iespējams…”

Krievijas pārstāvim vēl aizvien esot iesaistītam cīņā par sezonas noslēgšanu pirmajā vai otrajā vietā – lai arī cerības uz titulu ir visai mazas – viņa ātrums ar Mitsubishi noteikti būs lieta, kam rallijā sekot līdzi.

Konkurence par uzvaru ERC2 klasē gan būs sīva, jo rallijā startēs arī trīs spēcīgākie ERC2 klases braucēji – Vojciečs Čučala, Džiakomo Skatolons un Tibors Erdi.

Subaru Poland Rally Team pārstāvošais Čučala centīsies turpināt savu šī gada uzvaru sēriju, un var nodrošināt čempiona titulu, ja notur savu pārsvaru pār Beļģijas un Čehijas posma uzvarētāju Skatolonu.

Sacensībām pieteikušies arī spēcīgi vietējie braucēji, tai skaitā 2014. gada ERC2 klases uzvarētājs Jānis Vorobjovs, kā arī Māris Neikšāns, kurš šo ralliju iepriekš ir aizvadījis stūrmaņa lomā. Arī Igaunijas pārstāvis Sīms Plangi vienmēr ir ātrs, pagājušajā sezonā izcīnot otro vietu absolūtajā ieskaitē.

 ©FIAERC.COM