ERČ oficiālie sponsori:
Seko mums:

Lukašs Habajs ir aprakstījis savu fantastisko momentu FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja, ar kuru guvis nomināciju FIA Action of the Year (gada moments) balsojumā. Poļu braucējs ar stūrmani Jačeku Spentaniju ar Rallytechnology Ford Fiesta R5 gandrīz apmeta kūleni vienā no devītā ātrumposma līkumiem, taču Habajs nezaudēja kontroli automašīnai pat esot uz diviem ratiem un noslēdza sacensības piektajā vietā.

Rally Liepāja, kas jau piekto reizi iekļauts FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā, norise Liepājas un Kuldīgas apkārtnē 2017. gadā plānota no 6. līdz 8. oktobrim. FIA Eiropas rallija čempionātā šobrīd iekļauti kopumā astoņi ralliji, saglabājot iespēju to skaitu palielināt līdz desmit. Šogad notikušajā Rally Liepāja uzvarēja latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins, kura FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā.

Pirmo reizi kopš Latvijā norisinās pilnvērtīgs FIA Eiropas rallija čempionāta posms, tajā uzvaru izcīnījusi latviešu ekipāža – Rally Liepāja savu trešo uzvaru šosezon izcīnīja Sports Racing Technologies ekipāža Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins. Turklāt, tieši Latvijā tika kronētas arī divas FIA Eiropas čempionāta ekipāžas – otro gadu pēc kārtas par Eiropas čempioniem rallijā kļuva poļi Kajetans Kajetanovičs / Jaroslavs Barans, savukārt, par FIA ERC Junioru čempionāta uzvarētāju kļuva vācietis Marijans Grībels.

Sestdien veikti pirmie septiņiFIA Eiropas rallija čempionātaposmaRally Liepāja ātrumposmi. Dienas finišā 30,7 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem ieguvusi latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu (Škoda Fabia R5). Īpaša aizrautīga spēkošanās par sekundēm norisinājusies arī ERC Junioru čempionāta ieskaitē, kur līderus Marijanu Griebelu un Krisu Ingramu šķir vien 0,7 sekundes, bet 15 sekunžu atstatumā ierindojas septiņas ekipāžas.

16.09.2016

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) devītā posma Rally Liepāja kvalifikācijas posmā ātrāko laiku šodien uzrādīja Aleksejs Lukjaņuks (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš par 0,751 sekundēm apsteidza šīs sezonas kopvērtējuma līderi Kajetanu Kajetanoviču (Ford Fiesta R5). Trešais ātrākais bija Latvijas pārstāvis Ralfs Sirmacis (Škoda Fabia R5), kurš no kvalifikācijas ātrākā laika atpalika par 1,85 sekundēm.

16.09.2016

Šodien plkst. 17:00 ar kvalifikāciju, un tam sekojošu rallija atklāšanas pasākumu, sāksies FIA Eiropas rallija čempionāta devītais posms Rally Liepāja. Trīs dienu garumā sacensību braucēji dosies ne vien Liepājas, bet arī Kuldīgas apkārtnes ceļos, lai rallija interesentiem demonstrētu savas labākās auto vadīšanas prasmes. Turklāt, sacensībām šogad dubulta intriga, jo tieši Rally Liepāja, iespējams, noteiks ne vien Eiropas čempionu, bet arī Eiropas Junioru čempionāta uzvarētāju!

15.09.2016

Viens no FIA Eiropas rallija čempionāta līderiem Aleksejs Lukjaņuks, Kajetana Kajetanoviča tuvākais sekotājs cīņā par šī gada čempiona titulu, Rally Liepāja nebrauks ar R5 klases auto, tā vietā pilotējot savu Mitsubishi Lancer Evolution X – bet tas nenozīmē, ka viņš nespēs cīnīties par uzvaru.

15.09.2016

FIA Eiropas rallija Junioru čempionāta braucēji pirms sezonu noslēdzošā starta Rally Liepāja, kura laikā noskaidros sešus posmus garā čempionāta uzvarētāju, ar mini-sacensībām iesildīsies Blue Shock Race Liepājas elektrokartingu trasē. Sacensību sākums 15. septembrī paredzēts plkst. 20.30.

14.09.2016

Eiropas čempionāta posma Rally Liepāja laikā šīs nedēļas nogalē, 17. un 18. septembrī, rallija fani varēs izbaudīt emocijas, ko sniedz traukšanās pa grants ceļiem īstā sporta automašīnā, sēžot stūrmaņa krēslā leģendārajam rallija braucējam, 1999. gada Eiropas čempionam autokrosā Aurēlijam Simaškam.

13.09.2016

FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja ietvaros trīs naktis norisināsies deju mūzikas pasākums CUKURFABRIK' URBAN POPUP, kura vadošais mākslinieks būs DAVE STORM.

09.09.2016

No 16. līdz 18. septembrim Liepājas un Kuldīgas apkārtnē notiekošā FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) posma Rally Liepāja laikā noskaidros sešus posmus garā FIA ERC Junioru čempionāta uzvarētāju. No vietējiem braucējiem Latvijas rallija fanus priecēsliepājnieks Mārtiņš Sesks, kā arī ar Latvijas Automobiļu federācijas licenci startējošais Nikolajs Grjazins.

08.09.2016

No 16. līdz 18. septembrim Latvijā startēs FIA Eiropas rallija čempionāta 9. posms “Rally Liepāja”. Šajās sacīkstēs Liepājas apkārtni ierūcinās spēcīgākie Eiropas rallija čempionāta braucēji, viņu starpā arī trīs autosporta kluba “Sports Racing Technologies” (SRT) ekipāžas – Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins, Raul Jeets/Andrus Toom, kā arī ERČ Junioru ieskaitē Nikolay Gryazin/Yaroslav Fedorov.

26.08.2016

Rally Liepāja organizators RA EVENTS panācis vienošanos ar FIA Eiropas rallija čempionāta rīkotāju, producentu grupu Eurosport Events, par Liepājas un Kuldīgas apkārtnē notiekošā rallija iekļaušanu Eiropas čempionāta kalendārā vēl vismaz trīs nākamos gadus – līdz pat 2019. gada sezonai.

15.06.2016

ERC Junior Experience, treniņu programma jaunajiem rallija pilotiem, kas noritēs paralēli FIA Eiropas rallija čempionāta posmiem, sāksies jau ar Kenotek Ypres Rally jūnija beigās.

18.03.2016

TV6 arī 2016. gadā turpinās piedāvāt FIA Eiropas rallija čempionāta rīkotāja Eurosport Events sagatavotos čempionāta posmu apskatus. Pirmo no tiem pārraidīs jau sestdien, 19. martā, plkst. 22.05, atspoguļojot Rally Islas Canarias notikumus.

16.02.2016

2015. gada FIA Eiropas rallja čempionātu kopumā vērojuši 318,9 miljoni skatītāju, no tiem 36,5 miljoni skatītāji vērojuši Rally Liepāja norises. Kā vēsta starptautiskā sporta pētījumu konsultāciju firma Repucom, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, kopējā FIA ERČ auditorija palielinājusies par 30 procentiem.

10.02.2016

Februāra sākumā paredzētā, bet Latvijas ziemai neraksturīgi silto laikapstākļu dēļ atceltā, FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posma Rally Liepāja norise pārcelta uz šā gada 16. – 18. septembri.

01.02.2016

Jean-Baptiste Ley: "Drošība vienmēr ir pati galvenā prasība, un tieši tās dēļ organizatoriem nebija citas izvēles, kā pārcelt sacensības uz citu datumu."

29.01.2016

Ziemai neraksturīgie laika apstākļi – lietus un siltās gaisa masas, kas šīs nedēļas laikā strauji pārņēma Latvijas teritoriju – padarījuši FIA Eiropas rallija čempionāta pirmā posma Rally Liepāja ātrumposmu segumu par neatbilstošu, lai sarīkotu drošu un augstas kvalitātes ralliju. Šī iemesla dēļ ir pieņemts lēmums par sacensību norises pārcelšanu uz vēlāku laiku.

27.01.2016

Šogad ātrumposmu maršrutus, skatpunktu aprakstus, skatītāju drošības informāciju, rallija programmu un citu rallija apmeklējumam svarīgu informāciju meklē žurnāla FHM februāra numurā – ar Andri Keišu uz vāka.

26.01.2016

Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un viesus apmeklēt FIA Eiropas Rallija čempionāta posmu Rally Liepāja.

22.01.2016

64. FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) pirmajā posmā Rally Liepāja piedalīsies 17 Eiropas valstu, kā arī Dienvidamerikas kontinenta valsts – Paragvajas, autosportisti. Latviju pārstāvēs astoņas ekipāžas, tajā skaitā arī 2015. gada Eiropas vicečempions Junioru ieskaitē Ralfs Sirmacis, kura rīcībā būs jaudīgā Škoda Fabia R5 automašīna. Ziemas rallijs no 5. līdz 7. februārim norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnē.

21.01.2016

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs arī šogad Sports Racing Technologies komandas sastāvā startēs FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja.

20.01.2016

Rallija ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins piedalīsies piecos FIA Eiropas Rallija čempionāta posmos. Viņi startēs ar Škoda Fabia R5 automašīnu un pārstāvēs Sports Racing Technologies (SRT) kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport.

20.01.2016

Neilgi pirms FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) 2016. gada sezonas pirmā posma, Rally Liepāja, ir izziņots ERČ naudas balvu fonds, kas ir viens no lielākajiem starptautiskajā rallijā.

19.01.2016

Jose Luis Jacquet Rios un viņa stūrmanis Hernan Vargas Peña ir pirmā aizokeānu valsts ekipāža, kas pieteikusies 2016. gada FIA Eiropas Rallija čempionātam (ERČ).

15.01.2016

FIA Eiropas Rallija čempionāta 2016. gada sezonas pirmā posma Rally Liepāja 207 kilometrus garo distanci veidos 13 ātrumposmi Liepājas un Kuldīgas apkaimē. Sacensību noslēdzošais ātrumposms norisināsies rallija pilsētas centrā, Liepājas jauniegūtā kultūras simbola – koncertzāles Lielais Dzintars  – tuvējo ielu apkārtnē.

11.01.2016

FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) 2016. gada sezonas pirmajam posmam Rally Liepāja pieteicies Māris Neikšāns, kurš startēs kopā ar stūrmani Anriju Jessi. Ekipāža rallijā brauks ar Neikšāna vadītās komandas Neiksans Rally Sport sagatavotu Mitsubishi Lancer Evolution IX N4 automašīnu. Neikšāns Rally Liepāja startēja arī pērn, kad pildīja Reiņa Nitiša stūrmaņa un trenera pienākumus. Ekipāža Rally Liepāja piedalījās ar Ford Fiesta R2 auto un ERC3 ieskaites klasē ierindojās astotajā vietā.

11.01.2016

SIA Neste Latvija (Neste Oil) jau trešo gadu atbalstīs FIA Eiropas Rallija čempionāta posmu Rally Liepāja. Šī gada Eiropas čempionāta kalendārā iekļautas desmit sacensības un Latvijā notiekošais rallijs būs ne vien sezonas pirmais posms, bet arī vienīgais, kurā braukšana paredzēta ziemas apstākļos. Rally Liepāja kā ierasts norisināsies Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos no 2016. gada 5. līdz 7. februārim.

08.01.2016

FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) pirmā posma Rally Liepāja rīkotāji saņēmuši pieteikumus no 14 ekipāžām, no kurām septiņas sacensībās piedalīsies ar pilnpiedziņas R5 klases automašīnām. Rally Liepāja startēs 2015. gada ERČ kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs Aleksejs Lukjaņuks, kurš kopā ar stūrmani Alekseju Arnautovu pilotēs Ford Fiesta R5.

07.01.2016

Stūrmanis Kamil Heller saka, ka trešā vieta pagājušās sezonas Rally Liepāja ir viens no viņa augstākajiem sportiskajiem panākumiem.

05.01.2016

ERČ2 klases čempions Dávid Botka pirms 2016. gada FIA Eiropas Rallija čempionāta sezonas ir iegādājies Citroën DS3 R5 automašīnu.

25.12.2015

Francūzis Robert Consani, kurš pagājušajā sezonā FIA Eiropas Rallija čempionāta ātrumposmos bija redzams pie Citroën DS3 R5 stūres, atzīst, ka tieši ERČ ir galvenais iemesls kas palīdzējis viņam kļūt par starptautiski atpazīstamu pilotu.

25.12.2015

Triju 2016. gada FIA Eiropas Rallija čempionāta posmu norises datumi ir izmainīti kopš to pirmās publicēšanas šī mēneša sākumā.

22.12.2015

Talantīgā norvēģu ekipāža Frank Tore Larsen ar stūrmani Torstein Eriksen 2016. gadā plāno piedalīties vairākos FIA Eiropas Rallija Čempionāta posmos, iesākot savu trīs gadu ERČ plānu.

22.12.2015

Raimonds Kisiels nākamgad startēs piecās Latvijā notiekošajās sacensībās, tajā skaitā arī FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja, kas notiks 2016. gada 5. līdz 7. februārim.

18.12.2015

FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) organizators Europsport Events nostiprina sadarbību ar Pirelli, kas kļūs par FIA ERČ Junioru čempionāta vienīgo riepu piegādātāju. Līgums noslēgts uz diviem gadiem un stāsies spēkā ar 2016. gada sezonu.

16.12.2015

Francūzis Roberts Konsani nākamsezon vēlas iekļūt starp trim labākajiem braucējiem FIA Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā. 2015. gada sezonā, pirmajā pie R5 klases auto stūres, Konsani izpildīja savu uzdevumu iepazīt jauno automašīnu, sezonu noslēdzot kopvērtējuma ceturtajā vietā.

11.12.2015

Rally Liepāja saņēmis augstāko Starptautiskās automobiļu federācijas novērotāju vērtējumu starp visiem desmit 2015. gadā notikušajiem FIA Eiropas rallija čempionāta posmiem.

01.12.2015

Tirdzniecības vietās Liepājā, Kuldīgā, Saldū, Talsos un Rīgā šodien uzsākta FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta ziemas posma Rally Liepāja ieejas karšu tirdzniecība. Ieejas kartes cena iepriekšpārdošanā, līdz 31. decembrim, noteikta EUR 18,00 apmērā. Sākot ar 2016. gada 1. janvāri, cena būs EUR 25,00. Ieejas kartes iespējams iegādāties arī Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā http://autorally.lv.

06.11.2015

FIA Eiropas rallija čempionāts (ERČ) Liepājā atgriezīsies 2016. gada sākumā, kad no 5. līdz 7. februārim Latvijā norisināsies ERČ sezonas pirmais posms. Turklāt, rallijs Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos būs arī pirmais ERČ Junioru čempionāta posms, tādējādi Rally Liepāja piešķirot dubultu starptautisko nozīmi. Sacensības paredzēts iekļaut arī Latvijas rallija čempionāta kalendārā.

12.02.2015

Kreigs Brīns pēc sezonas otrā ERČ posma ir paslavējis tā organizatorus, sakot ka Rally Liepāja „ik gadu ir viens no labākajiem posmiem”.

12.02.2015

Uldis Sesks, Liepājas domes priekšsēdētājs, atskatījās uz Rally Liepāja pēc veiksmīgās 2015. gada sezonas otrā ERČ posma norises.

12.02.2015

ERČ Junioru čempionāta dalībniekis Ralfs Sirmacis kļuvis par Colin McRae ERC Flat Out Trophy ieguvēju Rally Liepāja.

08.02.2015

FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms Rally Liepāja autosportistiem bija nopietns pārbaudījums, un braukšana mainīgajos laikapstākļos radīja problēmas pat pieredzes bagātākajiem rallija dalībniekiem. Uzvaru šajos sarežģītajos apstākļos izcīnīja Peugeot Rally Academy ekipāža Kreigs Brīns / Skots Martins.

28.11.2014

Eiropas rallija čempionāta (ERČ) 2014.gada sezonas lielākais atklājums atkal bija Baltijas valstis, kas pierādīja, ka šeit zina, kā jārīko sacensības, uzskata ERČ menedžeris Žans-Pjērs Nikolā, kurš šonedēļ ieradās Latvijā, lai pārbaudītu nākamā gada Rally Liepāja trasi.